Bizim hikayemiz

Nasıl başladık ve e-mağazamız Cool-mania'nın hikayesi ve tarihçesi neydi? Burada size 2010'dan günümüze her şeyin nasıl başladığını anlatmaya çalışacağız :) O halde arkanıza yaslanın ve kat ettiğimiz yolu ve hala yürüdüğümüz yolu okuyun. Desteğiniz olmasaydı şu anda bulunduğumuz yerde olmazdık.

Yolculuğumuzun başlangıcında burası ABD :)

coolmania ekibi

2010 yılıydı...

Bu yıl ekibimiz için Cool-mania web sitesinin kuruluş yılıydı. Yaz aylarında Sahra Çölü'nü andıran çatı katında 3 ofis ve bir depodan oluşan mütevazı, küçük bir alanda başladık :) Ama içine koyduğumuz heyecan sayesinde bunu bir meydan okuma olarak kabul ettik, başlangıçların zor olduğunu ve bu yüzden sıcağa veya alanın küçük olmasına rağmen pes etmedik. Aşağıdaki fotoğrafta ofisimizde böyle görünüyordu .

cool-mania şirketinin eski binası

COOL-MANIA web sitesinin ilk versiyonu böyle görünüyordu

Bunu başardık ve daha zor koşullara ve daha küçük alana rağmen, 2010'dan itibaren gerçekten sadece birkaç ürünümüzün olduğu e-mağazanın ilk versiyonunu oluşturduk, sipariş sistemini ve malların sevkiyatını başlattık. O zamana kadar web sitemiz yalnızca 3 dil mutasyonunda çalışıyordu. Buna rağmen, esas olarak e-mağazadaki günlük işler sırasında ortaya çıkabilecek tüm "sinek veya böcekleri" yakalamak, sipariş sistemini, sevkıyatı, stok yenilemeyi ve ekonomik işlemleri yürütmek için çok fazla iş vardı. ve faturalandırma yükümlülükleri. Her şeyi e-mağazayı çalıştırırken öğrendik :)

cool-mania eski web sitesi

2011 YILI

E-mağazamızın bilinirliğini ve görünürlüğünü kazanmak ve yeni müşterilerin dikkatini çekmek için kendimize BEEFREE 2011, DOWNLOAD festival ZV vb. gibi yerel müzik festivallerini ziyaret etmeyi hedefledik ve ürünlerimizi gençlere sunduk. . İlk, çok önemli kişileri toplamayı ve müşterilerden geri bildirim almayı başardık ve buna dayanarak, başlangıçta yalnızca ışıklı tişörtler, ışıklı kemerler gibi LED ürünlerden oluşan sunulan ürün segmentimizi genişlettik. , parti ürünleri ve diğerleri.

festival befree 2011 cool-mania web

festival cool-mania sunumunu indirfestival cool-mania satış standını indir

YIL2012

Bu yıl 2012'de, kendimizi yaklaşık 60 m2'lik küçük depo alanlarıyla sınırlamak zorunda kalsak bile, esas olarak ürün çeşitliliğini yaklaşık 100 üründen yaklaşık 300 ürüne genişletmeye odaklandık. Neredeyse her gün yeni ve yeni mal kutuları geldiğinden ve neredeyse taşınacak yerimiz olmadığından bu oldukça zordu. Bir çeşit sistem bulmamız gerekiyordu çünkü kutular ve eşyalar bizi neredeyse ofisten dışarı itiyordu ama her şeyi aşkla yaptık ve yine de eğlendik :)

Cool-mania Media Leaders Ltd şirketinin kalabalık binaları

2013 YILI

Daha da ileriye gitmemiz, yeni ortaklıklar, yeni ürünler bulmamız gerektiğini anladığımız zaman geldi ve Hong Kong'daki elektronik fuarlarını ziyaret etmeye karar verdik. Fuarlar bizim için büyük fayda sağladı, büyük iş dünyasına yönlenmemizi sağladı. Bu , iş ortakları için yeni bağlantılar kurma fırsatıydı ve yeni yenilikçi ürünler, trendler, "IN"in ne olduğu ve web sitemizde neleri satmaya başlayabileceğimiz konusunda daha da geniş bir genel bakış elde ettik. Tedarikçilerle ilgili kişileri ve bilgileri topladıktan sonra, kameralar, casusluk eşyaları veya çeşitli ilginç gadget'lar veya sahip olunması gereken şeyler gibi ürün yelpazemizin diğer türlerini piyasaya sürmeye başladık.

hong kong elektronik fuarı cool-mania ziyaretisergi hong kong cool-mania medya liderleri şirketi

CEO'muz Mário Hong Kong'daki büyük sergide

asiaworld fuarı mario bruchanik

YILLAR 2014-2015

2014 - 2015 yılları arasında ISO 9001 kalite yönetim sistemi ile belgelendirmeye karar verdik. Müşterilerimizin güvenini daha da fazla kazanmak için ISO 9001 kalite yönetim sistemini uygulamaya ve siparişlerin alınmasından malların sevkiyatına, şikayet prosedürlerine vb. tüm süreçlerin haritasını çıkarmaya karar verdik. Şirketimizdeki tüm süreçler dikkatle izlenmekte ve kalite kontrol altına alınmaktadır. bunları çözmek için kendi kesin prosedürleri. Kesinlikle uluslararası alanda da şirketimizin rekabet gücünü ve güvenilirliğini artıracak bir adımdır.

iso 9001 sertifikası medya liderleri sro

YILLAR 2016-2018

2016 - 2018 yılları , tamamen yeni bir Cool-mania web sitesi oluşturma , birçok işlev ekleme ve dil sürümlerini 20'ye çıkarma (şu anda 38'e kadar) açısından bizim için önemli ve belirleyici yıllardı. Ayrıca , o zamanlar yaklaşık 2000 adete sahip olduğumuz (şu anda 5000'den fazla) yeni ürünler eklemeye de odaklandık. Yüksek kaliteli kamera ve geri vites sistemleri tedarikçileriyle işbirliği yaptığımız otomotiv bölümü gibi çeşitli kategorilerden yeni ürünler . Casus ürünler, gadget'lar, olmazsa olmazlar ve hatta parti eşyaları kategorisi de genişledi. Hemen hayranlarını bulan yeni bir güzellik ve dış mekan kategorisi ekledik.

cool-mania yeni web sitesi görünümü

2019 YILI

2019 yılı yeni tesislere taşınmamız açısından bizim için önemli bir yıldı. Artık tedarikçilerimizden aldığımız ürünleri depolayacak yerimizin olmadığı ve kelimenin tam anlamıyla yeni, kendi tesislerimize taşınmamızın gerekli olduğu bir aşamaya ulaştık. Sadece ürün yelpazemiz değil, 8 kişilik havalı ekibimiz de büyüdü :) Bu yüzden daha büyük yer arayışına girmek zorunda kaldık. Ve böylece gelecekteki operasyonumuzu hayal edebileceğimiz, ofisleri ve paketleme odası olan yeni depoyu görmeye gittik ve başardık :) Sonuçta, siz karar verin.

yeni cool-mania tesislerinde bir tur

Orijinal teklif - showroom görselleştirmesi

İlk başta sadece boş bir yerdi , ancak operasyon için büyük olanaklara sahipti ve işte çok fazla zaman harcadığımız için, e-mağazanın işleyişini müşterilerin konforu için nasıl uyarlayacağımızı ve uyumlu hale getireceğimizi de düşünmek zorundaydık. orada çalışan insanlar ve bizzat gelip malları görüp satın alacak müşteriler . Böylece sadece müşterilerin giriş alanı değil aynı zamanda ürünlerimizin sunumu olarak da hizmet verecek çalışma alanları, depo, ofisler, sosyal tesisler, mutfak ve showroomun nasıl görüneceğine dair bir ön görsel hazırladık. Yani bir vizyonumuz vardı ve yeniden inşa için hazırlıklar başlayabilirdi.

görsel tasarım showroom havalı medya liderleri

Ve yeniden inşa etmeye başladık...

Öncelikle ofislerin, showroom, depo vb. iç mekanlarının, bölmelerinin yeniden düzenlenmesine başlandı . Aynı zamanda elektrik kabloları, klima, geri kazanım, fayans, kaldırım, sıhhi tesisat vb. kurulumuyla da uğraşmak zorunda kaldık. Daha sonra iki kattaki ürünler için raflar istifleyerek depolama alanlarını hazırlamanın zamanı geldi. Ayrıca ofis masa ve sandalyelerinden, bilgisayar, yazıcı, telefon, ofis malzemelerinden masaların üzerindeki kalemlere kadar ofisler donatıldı :)

yeni cool-mania binasının yeniden düzenlenmesimedya liderleri deposunun hazırlanmasıcoolmania depolama alanlarının hazırlanması

Mekanın reklamlarını da unutmadık...

Ve tüm bunlar, eski binamızdaki e-mağazanın günlük işleyişini sürdürürken gerçekleşti, çünkü müşterilerimiz için siparişlerin ve malların sorunsuz akışını sağlamak zorundaydık. Dış mekanların düzenlenmesini, insanların bizi yeni adreste bulabilmesi için reklam folyolarının yapıştırılmasını atlayamadık :)

tesislerin soğukkanlılıkla sıvanması

Ve son olarak şirketi ve depoyu yeni tesislere taşımak

Ve bu tam bir kaostu, çünkü e-mağazanın yeni tesislerdeki operasyonunun taşınmaya (en yoğun Noel sezonunda) ve aynı zamanda binlerce eşyanın taşınmasına ve malların sınıflandırılmasına ve depolanmasına uyarlanması gerekiyordu. rafların koordine edilmesi gerekiyordu ve tüm bunlar , e-mağazanın normal işleyişi ve siparişlerin işlenmesiyle birlikte imkansız görünüyordu, ama biz bunu da başardık :)

cool-mania şirketi taşınıyorcoolmania'yı taşıyan şirket binalarıcool-mania ürünlerinin stok ikmali
depo tesisleri medya liderlerişirket ilan panosu havalı medya liderleri

Yaptık! Şirket taşındı, büyük kutlama ve hadi gidelim :)

kutlama şirketi cool-mania medya liderleri

YIL 2020 - günümüze

Ve bizi ziyaret ettiğinizde şirketimiz bugün böyle görünüyor :) 2020 yılında şirketimizi birkaç haftalığına kapanmak zorunda bırakan, Kovid-19'un kötü zamanlarının geldiği çok zor bir döneme rağmen bunu başardık ve gerçekten de öyleydi. toplam sipariş sayısında hissedildi.
Biz de herkes gibi mücadele ettik, daha iyi bir yarın için umut ettik ve sürekli ilerlemeye, size yeni, yeni ürünler ve iyileştirmeler sunmaya çalıştık.

yeni coolmania showroom binasımedya liderleri cool-mania showroom'ucool-mania ürünlerinin vitrinleri

COOL MANIA için ® ticari markasının tescili artık resmi olarak gerçekleşti...

cool-mania ticari marka tescili

2010'dan beri yanınızdayız :)

cool-mania ekibi fotoğraf medya liderleri

Ve inanıyoruz ki sizlerle daha nice yıllar bizi bekliyor...